Seuran sääntömääräinen kevätkokous torstaina 22.4.2021 klo 19.00

8.4.2021

Seuran sääntömääräinen syyskokous järjestetään torstaina 22.4.2021 klo 19.00. Koronatilanteen takia kokous järjestetään etäyhteydellä, Zoom-videoneuvottelusovellusta käyttäen. Kokous aloitetaan välittömästi kyseisen torstain etäharjoituksen päätteeksi samaa kokouslinkkiä käyttäen. Linkki toimitetaan jäsenistölle viimeistään maanantaina 19.4. samassa yhteydessä kuin koko viikon etäharjoitusten osallistumislinkit.

Ohessa kokouksen esityslista. Muut liitetiedostot (toimintakertomus, tilinpäätös, toiminnantarkastajan kertomus ja sääntömuutosesitys) toimitetaan jäsenistölle sähköpostitse ennen kokousta.

Kokouksessa käsitellään sääntömuutoksia: toisen käsittely sääntömääräisen syyskokouksen hyväksymille sääntömuutoksille.

Äänioikeutettuja ovat kaikki 15 vuotta täyttäneet seuran jäsenet, jotka ovat maksaneet vuoden 2021 jäsenmaksunsa. Lisäksi harrastajien vanhemmat ovat tervetulleita kokoukseen.

Johtokunta toivoo runsasta osanottoa.